Regulamin

Sklep Internetowy należy do firmy "Arteli - Elżbieta Samsonowicz" z siedzibą przy ul. Zwycięstwa 19a/5 w Białogardzie.

 1. Sklep Internetowy prowadzi sprzedaż produktów za pośrednictwem sieci Internet.
 2. W celu złożenia zamówienia należy wypełnić formularz zamówienia. Po złożeniu zamówienia do Kupującego zostaje przesłana e-mailem wiadomość, że zamówienie dotarło do sklepu. Zamówienie trzeba potwierdzić naciskając odpowiedni link w nadesłanym e-mailu.
 3. Czas realizacji zamówienia wynosi 2 dni robocze od dnia zarejestrowania wpływu należnej kwoty na konto sklepu.
 4. Po skompletowaniu zamówienia towar zostaje wysłany do Kupującego. Przewidywany czas dostawy - 2 dni robocze.
 5. Termin otrzymania przesyłki równa się czas realizacji plus przewidywany czas dostawy.
 6. W przypadku niedostępności części towarów objętych zamówieniem Kupujący jest o tym niezwłocznie informowany. Kupujący decyduje czy zamówienie ma być zrealizowane całościowo, częściowo, czy w całości anulowane.
 7. Do sprzedaży promocyjnej oraz wyprzedaży przeznaczona jest ograniczona liczba towarów. Realizacja zamówień następuje według kolejności wpływania potwierdzonych zamówień, aż do wyczerpania się zapasów objętych taką formą sprzedaży.
 8. Wszystkie ceny podawane są razem z podatkiem w polskich złotych. Cena podana przy każdym towarze jest wiążąca w chwili złożenia zamówienia przez klienta. Sklep zastrzega sobie prawo do zmiany cen towarów znajdujących się w ofercie, wprowadzania nowych towarów do oferty sklepu internetowego, przeprowadzania i odwoływania akcji promocyjnych na stronach sklepu bądź wprowadzania w nich zmian.
 9. Za zamówione towary należy zapłacić przelewem bankowym na konto sklepu.
 10. Kartki okolicznościowe wysyłane są na terenie Polski za pośrednictwem Poczty Polskiej
 11. Koszt dostawy:
  - ilość kartek
 12. -  1 -2- 7,00 zł; list polecony ekonomiczny lub 8 zł list polecony priorytetowy
 13. -  3  kartki -9 zł;
 14. -  4 kartki - 10 zł;
 15. -  od 5 - 10 - 14 zł;
   
 16.   Jajka wysyłane są paczką pocztową lub kurierem koszt 15 zł.
 17.   Inne wyroby wysyłam po wcześniejszym uzgodnieniu
 18. W momencie złożenia przez Kupującego zamówienia dochodzi do zawarcia umowy pomiędzy SPRZEDAJĄCYM, a KUPUJĄCYM. Przedmiotem umowy jest towar wymieniony w zamówieniu. Prawa i obowiązki stron wynikające z zawartej umowy uregulowane są w Ustawie z dnia 23 kwietnia 1964r. Kodeks Cywilny (Dz. U. z 1964r. nr 16, poz. 93 z późniejszymi zamianami) oraz w Ustawie z dnia 2 marca 2000r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (Dz. U. z 2000r. nr 22, poz. 271 z późniejszymi zmianami).
 19. Umowa sprzedaży towarów zawierana jest zgodnie z prawem polskim i w języku polskim.
 20. Sądem właściwym dla rozpatrywania sporów wynikających z umowy sprzedaży jest sąd właściwy dla siedziby pozwanego lub sąd właściwy dla miejsca wykonania umowy.
 21. Informujemy, że dane osobowe podane na formularzu zamówienia w sklepie internetowym należącym do firmy "Arteli - Elżbieta Samsonowicz" są gromadzone i przetwarzane zgodnie z Ustawą z dnia 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 1997r. nr 133, poz. 883 z późniejszymi zmianami). Zgromadzone dane osobowe są wykorzystywane tylko i wyłącznie do celów realizacji złożonych zamówień oraz informowania o promocjach i w żadnym wypadku nie będą udostępniane osobom trzecim. Każdy klient naszego sklepu ma prawo do wglądu, modyfikacji oraz usunięcia swoich danych osobowych z naszej bazy danych.
 22. Kupujący akceptuje, że oferowane przez Sklep produkty są wykonywane ręcznie, co nie daje możliwości na pełną powtarzalność przedstawianej oferty. Nie jest wadą to, że produkty wykonane w ilości większej niż jeden różnią się między sobą niewielkimi szczegółami.
 23. Zwrot towaru. Zgodnie z Ustawą z dnia 2 marca 2000r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny, klient może zrezygnować z towaru kupionego w naszym sklepie bez podania przyczyny w ciągu 10 dni od dnia odebrania przesyłki. Jest to możliwe tylko wówczas, gdy towar nie nosi śladów użytkowania, jest kompletny i nie został w żaden sposób zniszczony. Zwracany towar należy odesłać razem z otrzymanym wraz z nim dowodem zakupu. Sklep gwarantuje zwrot kwoty równej cenie towaru. Pieniądze zostaną zwrócone w ciągu 5 dni roboczych przelewem bankowym na konto wskazane przez klienta lub przekazem pocztowym na adres wskazany w zamówieniu. Koszt odesłania towaru nie podlega zwrotowi.
 24. Reklamacje. Jeżeli po otrzymaniu towaru klient znajdzie w nim wady fizyczne powinien odesłać go przesyłką pocztową na adres Arteli Elżbieta Samsonowicz ul. Zwycięstwa 19a/5 78-200 Białogard. Sklep nie przyjmuje żadnych przesyłek odsyłanych za pobraniem. Koszty związane z odesłaniem towaru reklamowanego sklep zwraca niezwłocznie po otrzymaniu przesyłki i rozpatrzeniu reklamacji. Do odsyłanego towaru należy dołączyć dowód zakupu oraz opis przyczyny reklamacji. Wszelkie reklamacje rozpatrywane są w ciągu 5 dni roboczych od dnia ich wpłynięcia. Towar uszkodzony zostanie wymieniony na nowy pełnowartościowy, a jeśli będzie to niemożliwe (na przykład z powodu wyczerpania zapasów), sklep zwróci nabywcy równowartość ceny towaru lub zaoferuje mu do wyboru inne dostępne w sklepie towary.